Jak wybrać pas odchudzający?
- Jak wybrać kije do Nordic Walking?
- Jak wybrać pas odchudzający?
- Jak wybrać maty i materace do ćwiczeń?
- Jak wybierać ekspandery i gumy?
- Jak wybierać piłkę gimnastyczną?
- Jak wybrać hula-hop?
- Jak wybierać step do aerobiku?
- Jak wybierać obciążniki?
- Jak wybierać twister?
- Jak wybrać rękawice treningowe?
- Jak wybierać torbę do ćwiczeń?
W dzisiejszych czasach szczupła i wysportowana sylwetka jest wyznacznikiem zdrowia i sukcesu. Presja na to, by dobrze się prezentować jest ogromna, dlatego też osoby marzące o ładnej figurze stosują rozmaite metody, które mają przybliżyć je do wymarzonego celu. Ogromną popularność zyskały sobie m. in. pasy odchudzające, w zakresie których rynkowa oferta jest aktualnie bogata i urozmaicona. Warto zatem dowiedzieć się na ich temat czegoś więcej.
Na skróty…
- Zalety pasów odchudzających
- Przeciwwskazania i istotne uwagi
- Rodzaje pasów
- Ważne kryteria zakupowe
- Przykładowe modele pasów
Zalety pasów odchudzających
Na początku należy bardzo wyraźnie zaznaczyć, iż pas odchudzający nie zastąpi ani odpowiedniej diety, ani ćwiczeń. Trzeba go traktować w charakterze środka wspomagającego – sam bowiem pożądanych rezultatów nie jest w stanie zapewnić. Jeśli ktoś chce zrzucić zbędne kilogramy i wymodelować ciało, musi nade wszystko zadbać o właściwy sposób odżywania się oraz być aktywnym fizycznie – innej drogi po prostu nie ma. Niemniej jednak nie oznacza to wcale, że pasy odchudzające są pozbawione zalet – wręcz przeciwnie, posiadają wiele atutów.
- W części ciała, na którą jest stosowany pas, poprawia się ukrwienie, co z kolei przekłada się na lepsze jej dotlenienie.
- Działanie pasa odchudzającego można przyrównać do masażu. Dzięki temu tkanka tłuszczowa w danym miejscu, np. na brzuchu czy na udach (na te części ciała pas jest najczęściej stosowany) jest rozmasowana, w efekcie czego skóra staje się gładsza i bardziej napięta.
- Przy systematycznych ćwiczeniach i zdrowej diecie pas może pomóc w osiągnięciu zamierzonych rezultatów.
- Pasy mogą być stosowane zarówno przez kobiety, jak i przez mężczyzn.
- Pasy poprawiają napięcie mięśni w tych częściach ciała, na które są stosowane, co przekłada się na lepszą efektywność ćwiczeń.
Cała oferta pasów odchudzających znajduje się w dziale "pasy odchudzające".
Przeciwwskazania i istotne uwagi
To jednak nie wszystko, o czym trzeba pamiętać, decydując się na zakup pasa odchudzającego. Jest jeszcze parę innych rzeczy, które koniecznie trzeba mieć na względzie.
- Nie zaleca się stosowania pasa kobietom w ciąży.
- Po pasy wyszczuplające nie powinny sięgać osoby mające wszczepione urządzenia takie jak np. stymulator serca czy sztuczna zastawka, ponieważ pas zaburza prawidłowe ich funkcjonowanie.
- Niekiedy w miejscu, gdzie był stosowany pas, pojawiają się na skórze zaczerwienienia bądź opuchlizna.
- Pasa nie wolno nosić przez cały czas – w kwestii jego używania należy stosować się do wskazówek znajdujących się w instrukcji obsługi. Z reguły zalecane jest stosowanie pasa przez 15-30 minut dziennie.
- Po każdym treningu z pasem nie wolno zapomnieć o uzupełnieniu płynów oraz minerałów.
- Pas nie spala nadmiaru tkanki tłuszczowej – jego zadaniem jest napinanie oraz wyrabianie mięśni, co z kolei sprzyja lepszej skuteczności ćwiczeń.
Rodzaje pasów
Pasy odchudzające są dostępne w wielu rozmaitych wariantach. W zależności od modelu odznaczają się zróżnicowanymi właściwościami. W sklepach można się zaopatrzyć m. i. w:
- specjalne pasy do ćwiczeń, których zadaniem jest usztywnianie kręgosłupa,
- pasy wibrujące ze zmienną szybkością – mają one na celu pobudzanie do pracy mięśni,
- pasy z dodatkowym ogrzewaniem – sprawiają one, że zakładająca się osoba poci się intensywniej,
- pasy neoprenowe – ich zadaniem jest głównie zwiększanie potliwości,
- pasy poporodowe.
Ważne kryteria zakupowe
Przy wyborze pasa wyszczuplającego ważne są takie aspekty jak m. in.:
- materiał, z którego pas został wykonany – w tej materii polecane są w szczególności modele neoprenowe, chociaż zdarzają się pasy i z innych materiałów, np. z lateksu,
- gwarancja oraz zwroty – przed zakupem warto dowiedzieć się, co konkretnie obejmuje swym zakresem umowa gwarancyjna oraz w jakich sytuacjach można zwrócić pas i otrzymać z powrotem pieniądze,
- indywidualne potrzeby i oczekiwania użytkownika,
- marka – lepiej zainwestować w pas cenionej i sprawdzonej marki (np. Fitplay, Body Sculpture, Platinum Fitness, Hop Sport, HMS) niż w modele typu „no name”, porządna marka to gwarancja jakości oraz bezpieczeństwa użytkowania.
Przykładowe modele pasów
Poniżej zaprezentowanych jest kilka przykładów modeli pasów odchudzających dostępnych w polskich sklepach wraz z krótką ich charakterystyką.
- Pas neoprenowy HS-29PX Hop-Sport - szerokość pasa to 27 cm, długość 98 cm, grubość 3 mm. Najlepsze efekty przynosi przy regularnym i dość częstym stosowaniu.
- Pas odchudzający neoprenowy HS-18P Hop-Sport - pas posiada certyfikat EN957 i CE. Jego wymiary to: 100 cm długości, szerokość: 18 cm, grubość 4 mm. Może służyć jako odzież termoaktywna.
- Pas wyszczuplający BR1313 HMS - uniwersalny rozmiar, długość: 102 cm, szerokość: 25 cm. Idealnie dopasowuje się do ciała.
Więcej akcesoriów i sprzętów do ćwiczeń znajdziecie Państwo w dziale "akcesoria do ćwiczeń".