- Własny generator, duży wyświetlacz LED, nowoczesny design, wymiary: 104 x 60 x 138 cm, dopuszczalna waga użytkownika: 150 kg.
Rower treningowy pionowy UB 8000 jest urządzeniem profesjonalnym, bardzo wytrzymałym. Dzięki precyzyjnym łożyskom kulkowym obroty są pełne, z kolei dzięki wysokiej jakości systemu hamowania indukcyjnego sklasyfikowano go do klasy HA.
Obciążenie regulowane jest w zakresie 25-200 Watt i jest zgodne z normami DIN EN 957. Istnieje również opcja przeprowadzenia treningu zorientowanego na tętno, które jest mierzone za pomocą czujników dotykowych bądź też przez zintegrowany czujnik tętna do opcjonalnie dostępnego pasa telemetrycznego. Najważniejsze parametry treningu wyświetlane są na czytelnym, dużym wyświetlaczu LED. Dostępne programy treningowe są gwarancją różnorodności ćwiczeń. Przed rozpoczęciem każdego treningu można przeprowadzić test fitness, podczas którego rozpoznane zostaną postępy, co stanie się dodatkową motywacją. Generator zapewni energię komputerowi, wentylatorowi oraz hamulcom elektromagnetycznym. Dzięki takiemu rozwiązaniu, trening jest możliwy wszędzie, bez względu na źródło energii. Pozwala to także na ochronę zasobów ziemi.
Siedzisko w prosty sposób można dostosować do indywidualnych potrzeb użytkownika (zakres regulacji 12 stopni). Trening w pozycji półleżącej jest bardzo bezpieczny i zdrowy, ponieważ odciąża kręgosłup, chroni stawy oraz zapewnia wysoki komfort treningu.
Rower pionowy UB 8000 pracuje bez źródła prądu i baterii. Zarówno komputerem wentylator oraz elektromagnetyczne hamulce zasilane są energią wytwarzaną przez ćwiczącego podczas treningu. Zintegrowany generator zaopatruje powyższe komponenty w niezbędną energię.
Jakie zalety ma rower pionowy UB 8000?
- posiada własny generator
- gwarancja komercyjna 2 lata, domowa 3 lata
- duży, czytelny wyświetlacz LED
- nowoczesny wygląd
- przeznaczony do użytku komercyjnego
Dane techniczne:
- wymiary: 104 x 60 x 138 cm
- waga: 54 kg
- koło zamachowe zintegrowane z generatorem: 14 kg
- prędkość: 15-120 RPM
- watt: 25-200
- maksymalna waga użytkownika: 150 kg
- Moc: własny generator z opcją plug-in
- Regulacja oporu: hamulec indukcyjny, 40 poziomów
- puls ręczny
- japońskie łożyska
- regulacja siedzenia w 13 pozycjach
- duży, czytelny wyświetlacz
- Pomiar tętna przez sensory dotykowe dłoni i kompatybilny pas telemetryczny
- stały wyświetlacz: 1+5
- liczba użytkowników: 1
- liczba programów treningowych: 10
- liczba programów fitness: 6
- zintegrowany odbiornik pasa telemetrycznego
- opcja ustawienia dolnej i górnej granicy tętna
Możemy wyróżnić 3 sposoby użytkowania:
- Użytkowanie domowe: używanie sprzętu prywatnie (niekomercyjnie) z przestrzeganiem limitu długości treningu podanego przez producenta.
- Użytkowanie pół-komercyjne: użytkowanie sprzętu w domach lub mniejszych klubach czy siłowniach, a także w; szkołach, gabinetach rehabilitacji, hotelach, ośrodkach wypoczynkowych, Spa z przestrzeganiem limitu długości treningu podanego przez producenta.
- Użytkowanie komercyjne: używanie sprzętu w komercyjnych klubach fitness i siłowniach, klubach sportowych, szkołach i uczelniach, jednostkach i szkołach Policji oraz Wojska z przestrzeganiem limitu długości treningu podanego przez producenta.
Parametr ten przedstawia wymiary rozłożonego i gotowego urządzenia do użytku.
Waga samego sprzętu bez opakowania.
Maksymalne obciążenie dla prawidłowo i bezpiecznie działającego urządzenia.
Koło zamachowe podczas ruchu magazynuje energię mechaniczną. Większa masa koła zamachowego umożliwia magazynowanie większej ilości energii. Większy ciężar koła umożliwia większą regulację obciążenia i lepiej tłumi powstające wibracje. W urządzeniach domowych najczęściej stosuje się koła zamachowe o wadze od 4kg do 10kg. W profesjonalnym sprzęcie waga dochodzi nawet do 30 kg.
Wyróżniamy 3 rodzaje systemu hamowania:
- mechaniczny - koło zamachowe jest hamowane w sposób mechaniczny poprzez tarcie zachodzące na powierzchni koła zamachowego i elementu dociskowego.
- magnetyczny - obór wytwarzany jest przez pole magnetyczne oddziałujące na koło zamachowe. Regulacja oporu manualna lub elektroniczna (cicha i płynna praca).
- elektromagnetyczny - wytwarzanie oporu poprzez elektromagnes, sterowany elektrycznie za pomocą komputera (możliwość ustawienia większego maksymalnego oporu niż w przypadku systemu mechanicznego i magnetycznego).
Obciążenie w zależności od urządzenia może, być regulowane:
- manualnie - za pomocą pokrętła
- elektronicznie - za pomocą przycisku na konsoli
Użytkownik ma możliwość regulacji położenia siedziska dzięki czemu może on lepiej dopasować urządzenie do aktualnie wykonywanego ćwiczenia i własnych uwarunkowań.
W urządzeniach fitness wyróżniamy zasadniczo 3 rodzaje zasilania:
- Zasilanie bateriami - ten rodzaj wykorzystywany jest w podstawowych modelach urządzeń.
- Zasilanie sieciowe - ten rodzaj wykorzystywany jest w droższym sprzęcie. Aby urządzenie działało wystarczy podłączyć je do gniazdka.
- Zasilanie poprzez generator - urządzenie nie wymaga podłączenia do zewnętrznego zasilania elektrycznego. Wyposażone jest w generator prądotwórczy, który podczas ćwiczenia wytwarza prąd niezbędny do prawidłowej pracy.
Wyświetla aktualną prędkość.
Wyświetla czas treningu.
Wyświetla przebyty dystans.
Wyświetla aktualny puls użytkownika.
Wyświetla zużyte kalorie.
Wyświetla kolejno: czas, dystans, prędkość, kalorie, puls oraz całkowitą liczbę kilometrów.
Gwarancja Domowa (Home) - Stosowana przy produktach, których przeznaczenie dopuszcza użytkowanie ich w warunkach domowych (w sposób normalny – okazyjnie lub regularnie)
Gwarancja Komercyjna (Commercial) - stosowana przy produktach, których przeznaczenie dopuszcza użytkowanie ich w miejscach publicznych
Z naszego bloga
Trening cardio w domu - jak zacząć?
Trening cardio to inaczej trening wytrzymałościowy. Głównym celem jest wzmocnienie i poprawa wydolności pracy serca. Z tego też powodu uważamy, że ten rodzaj ćwiczeń powinien być regularnie wykonywany przez wszystkich, bez wyjątku. Jak zacząć?
Trening HIIT - co to jest?
Nie od dziś wiadomo, że każda aktywność fizyczna przynosi wiele korzyści. Popularne jest chodzenie na siłownię czy do klubów fitness. W tych ostatnich mamy do wyboru wiele zajęć grupowych lub indywidualnych. Jednym z nich są treningi HIIT — co to takiego, jak zacząć i jakie ćwiczenia wykonywać?