- 2-warstwowy pas, klucz bezpieczeństwa, wymiary pasa biegowego 152,5 x 51 cm, maksymalna waga użytkownika 160 kg
Bieżnia elektryczna TR 6.6 marki Xterra zapewni Ci wszystko, abyś mógł osiągać coraz lepsze wyniki treningowe w bieganiu. Mocny silnik i niezwykle wytrzymała stalowa rama pozwolą Ci na najbardziej morderczy trening, podczas którego osiągniesz maksimum swoich możliwości.
Ogromną zaletą tego modelu jest superwydajny silnik o mocy 3 KW, który gwarantuje cichą i niezawodną pracę bieżni. TR 6.6 pozwala Ci rozpędzić się do 20 km/godz., a także zdecydować o kącie nachylenia bieżni - wszystkie te parametry ustalisz za pomocą wygodnych klawiszów szybkiego wyboru. Ponadto bieżnia chroni Twoje stawy i pochłania wstrząsy powstające podczas ćwiczeń dzięki bardzo dobrej amortyzacji w postaci miękkich elastomerów. Oznacza to, że model ten będzie idealny nie tylko do intensywnego treningu, lecz także podczas rehabilitacji.
Przejrzysty, podświetlany monitor LCD pozwoli Ci na bieżąco śledzić najważniejsze parametry treningu, takie jak prędkość, czas, dystans czy spalone kalorie. Oprócz tego masz do wyboru 7 zdefiniowanych programów, możesz stworzyć własny profil lub ćwiczyć z programami HRC, tak więc podczas ćwiczeń nigdy nie poczujesz monotonii, a zamiast tego wciąż będziesz motywowany do osiągania coraz lepszych wyników.
Kolejnymi plusami bieżni TR 6.6 są takie udogodnienia jak wentylator, wejście Mp3 i głośniki, co zapewni Ci lepsze samopoczucie podczas ćwiczeń. Wbudowane sensory dotykowe mierzą tętno i razem z komputerem pomagają określić górną granicę pulsu, która jest dla Ciebie bezpieczna, co wpływa na to, że trenujesz najefektywniej. Rezultaty zobaczysz więc szybko. Szybko też przemieścisz bieżnię TR 6.6 w inne miejsce, bo ma wbudowane rolki transportowe. Nie martw się też o miejsce - bieżnia bardzo łatwo się składa do pozycji pionowej, tak więc wystarczy Ci kilka chwil, by cieszyć się nowo odzyskaną przestrzenią w salonie.
Dane techniczne:
- silnik 3.0 HP
- zasilanie: sieciowe (230 V / 50 Hz)
- prędkość max. 20 km/godz.
- prędkość regulowana elektronicznie co 0,1km/godz.
- regulacja kąta nachylenia: 0-12%
- wymiary pasa: 152,5x51cm
- pas 2-warstwowy
- wymiary: 202 x 89 x 135 cm
- waga 120 kg
- nośność 160 kg
- 2 miejsca na bidony
- pomiar pulsu: sensory dotykowe
- klucz bezpieczeństwa
- rolki transportowe
- klawisze szybkiego wyboru prędkości
- klawisze szybkiego wyboru kąta nachylenia
- wentylator
- wejście Mp3 i głośniki
Funkcje komputera:
- kolorowy wyświetlacz
- wyświetla: prędkość, czas, dystans, kalorie, puls
- wyłącznik bezpieczeństwa
- 7 wbudowanych programów treningowych
- programy treningowe użytkownika: 2
- programy sterowane prędkością
- programy sterowane nachyleniem
- program HRC: 2
- program manualny
Możemy wyróżnić 3 sposoby użytkowania:
- Użytkowanie domowe: używanie sprzętu prywatnie (niekomercyjnie) z przestrzeganiem limitu długości treningu podanego przez producenta.
- Użytkowanie pół-komercyjne: użytkowanie sprzętu w domach lub mniejszych klubach czy siłowniach, a także w; szkołach, gabinetach rehabilitacji, hotelach, ośrodkach wypoczynkowych, Spa z przestrzeganiem limitu długości treningu podanego przez producenta.
- Użytkowanie komercyjne: używanie sprzętu w komercyjnych klubach fitness i siłowniach, klubach sportowych, szkołach i uczelniach, jednostkach i szkołach Policji oraz Wojska z przestrzeganiem limitu długości treningu podanego przez producenta.
Parametr ten przedstawia wymiary rozłożonego i gotowego urządzenia do użytku.
Waga samego sprzętu bez opakowania.
Silnik elektryczny to urządzenie, które zamienia energię elektryczną w energię mechaniczną. Silniki w tego typu urządzeniach mogą być napędzane prądem:
- stałym (DC) - najczęściej w bieżniach domowych
- zmiennym (AC) - najczęściej w bieżniach profesjonalnych
Moc silnika wyraża się w koniach mechanicznych (KM). Większa moc silnika przekłada się na jego dłuższą żywotność oraz prędkość maksymalną. Na rynku występują bieżnie z mocą znamionową:
- do 2 KM i ich prędkość maksymalna dochodzi do 16 km/h
- powyżej 2 KM i ich prędkość maksymalna dochodzi do 20 km/h
Wyróżniamy 2 wartości charakteryzujące moc silnika:
- moc znamionowa - ciągła, stała, trwała
- moc maksymalna - osiągana chwilowo
Moc znamionowa jest zawsze mniejsza ale to ona jest ważniejsza i to nią trzeba się kierować przy wyborze sprzętu.
Prędkość bieżni zależy od mocy zastosowanego w niej silnika, który napędza pas biegowy. Prędkość zmieniana może być przez:
- użytkownika
- wybrany program treningowy
Najczęściej dla bieżni domowych prędkość maksymalna wynosi 16 km/h a dla profesjonalnych to nawet ponad 20 km/h. Szacunkowe prędkości osiągane przez człowieka to:
- chód - 5 km/h
- trucht - 10 km/h
- bieg – 15 km/h
Regulacja kąta nachylenia pozwala nam na symulację biegu pod górę. Rodzaj nachylenia zależy od typu bieżni i może to być działanie:
- fizyczne
- elektroniczne
Zmiana kąta nachylenia następuje poprzez działanie:
- użytkownika
- wybrany program treningowy
Zakres nachylenia zazwyczaj oscyluje od 1 do 15%, a w bieżniach profesjonalnych nawet do 20%
Od poziomu amortyzacji zależy ochrona stawów, kręgosłupa i stóp. Poziom amortyzacji podawany jest w elastomerach i w zależności od bieżni wynosi od 4 do 10. Im więcej elastomerów tym większa amortyzacja, co za tym idzie większa ochrona stawów. Niektórzy producenci wyposażają bieżnie w specjalny pas ortopedyczny, który dodatkowo chroni stopy przed przeciążeniami.
Jest to system magnesu i linki łączący użytkownika z konsolą (potocznie nazywany kluczem). Służy do natychmiastowego wyłączenia bieżni w przypadku upadku ćwiczącego. W przypadku upadku następuje rozłączenie i automatyczne zatrzymanie się bieżni.
Wymiary pasa biegowego mają duże znaczenie dla bezpieczeństwa i komfortu użytkowania. Pas o długości 120 cm będzie wystarczający dla osoby o przeciętnym wzroście. Im użytkownik jest wyższy tym odpowiednio powinien być dłuższy pas biegowy. Niektórzy producenci wyposażają bieżnie w specjalny pas ortopedyczny, który dodatkowo chroni stopy przed przeciążeniami.
Maksymalne obciążenie dla prawidłowo i bezpiecznie działającego urządzenia.
Ułatwiają przetransportowane urządzenia w inne miejsce. Aktualnie prawie wszystkie urządzenia posiadają rolki transportowe zarówno te domowe jak i profesjonalne.
Powinniśmy przewidzieć, w jakim miejscu chcemy postawić urządzenie, czy będzie potrzeba przesuwania lub ewentualnego składania i przechowywania.
Wyświetla aktualną prędkość.
Wyświetla czas treningu.
Wyświetla przebyty dystans.
Wyświetla aktualny puls użytkownika.
Wyświetla zużyte kalorie.
Gwarancja Domowa (Home) - Stosowana przy produktach, których przeznaczenie dopuszcza użytkowanie ich w warunkach domowych (w sposób normalny – okazyjnie lub regularnie)
Z naszego bloga
Trening cardio na bieżni
Jaki sprzęt przyda się do domowej siłowni?
Trening cardio w domu - jak zacząć?
Trening cardio to inaczej trening wytrzymałościowy. Głównym celem jest wzmocnienie i poprawa wydolności pracy serca. Z tego też powodu uważamy, że ten rodzaj ćwiczeń powinien być regularnie wykonywany przez wszystkich, bez wyjątku. Jak zacząć?
Trening HIIT - co to jest?
Nie od dziś wiadomo, że każda aktywność fizyczna przynosi wiele korzyści. Popularne jest chodzenie na siłownię czy do klubów fitness. W tych ostatnich mamy do wyboru wiele zajęć grupowych lub indywidualnych. Jednym z nich są treningi HIIT — co to takiego, jak zacząć i jakie ćwiczenia wykonywać?
Bieg w parku czy na bieżni?
Osoby, które zaczynają bieganie, często zastanawiają się nad wyborem odpowiedniego miejsca na trening. Wiele z nich do końca nie wie, czy lepsze jest bieganie na świeżym powietrzu, czy na bieżni w domowym zaciszu. Każda z tych opcji ma swoje wady i zalety.