- Ręczna regulacja, wygodne siedzisko, wyświetlacz, nośność 120 kg, hydrauliczne amortyzatory z regulacją oporu, waga 14 kg, regulowane paski.
Wiosłowanie to idealny sposób na efektywne wzmocnienie mięśni pleców, ramion, nóg i pośladków, a także mięśni brzucha i dolnej części pleców. Taka forma ćwiczeń z pewnością urozmaici każdy trening! Wioślarz InSPORTline PowerMaster wyróżnia się stabilną, stalową konstrukcją. Jest wyposażony w niezawodne, hydrauliczne amortyzatory z regulacją oporu. Komputer z czytelnym ekranem wyświetla wszelkie niezbędne informacje dot. treningu, tj.: czas, liczbę powtórzeń czy też ilość spalonych kalorii. Wioślarz InSPORTline PowerMaster jest przeznaczony do użytku domowego.
Opis techniczny:
- solidna, stalowa konstrukcja
- hydrauliczne amortyzatory z regulacją oporu
- regulowane paski
- wygodne siedzisko na kółkach
- komputer wyświetla: czas, ilość powtórzeń i ilość spalonych kalorii
- maksymalny wzrost użytkownika: 185 cm
- maksymalne obciążenie: 120 kg
- waga: 14 kg
- wymiary: D125 x S85 x W27 cm
- kategoria HC (wg EN957) - do użytku domowego
Możemy wyróżnić 3 sposoby użytkowania:
- Użytkowanie domowe: używanie sprzętu prywatnie (niekomercyjnie) z przestrzeganiem limitu długości treningu podanego przez producenta.
- Użytkowanie pół-komercyjne: użytkowanie sprzętu w domach lub mniejszych klubach czy siłowniach, a także w; szkołach, gabinetach rehabilitacji, hotelach, ośrodkach wypoczynkowych, Spa z przestrzeganiem limitu długości treningu podanego przez producenta.
- Użytkowanie komercyjne: używanie sprzętu w komercyjnych klubach fitness i siłowniach, klubach sportowych, szkołach i uczelniach, jednostkach i szkołach Policji oraz Wojska z przestrzeganiem limitu długości treningu podanego przez producenta.
Parametr ten przedstawia wymiary rozłożonego i gotowego urządzenia do użytku.
Waga samego sprzętu bez opakowania.
Maksymalne obciążenie dla prawidłowo i bezpiecznie działającego urządzenia.
Najczęściej występują dwa rodzaje wioseł (systemy przenoszenia napędu):
- ramiona wioślarskie wychodzące na zewnątrz
- cięgno linowe z zamocowanym drążkiem na końcu
Możemy spotkać również:
- łańcuchy
- linki
- paski
Wyróżniamy dwa rodzaje systemów oporu:
- tłoki hydrauliczne - występują w droższych stepperach (nie wymagają konserwacji)
- siłowniki - występują w tańszych stepperach (wymagają smarowania)
Koło zamachowe podczas ruchu magazynuje energię mechaniczną. Większa masa koła zamachowego umożliwia magazynowanie większej ilości energii. Większy ciężar koła umożliwia większą regulację obciążenia i lepiej tłumi powstające wibracje. W urządzeniach domowych najczęściej stosuje się koła zamachowe o wadze od 4kg do 10kg. W profesjonalnym sprzęcie waga dochodzi nawet do 30 kg.
Powinniśmy przewidzieć, w jakim miejscu chcemy postawić urządzenie, czy będzie potrzeba przesuwania lub ewentualnego składania i przechowywania.
Ułatwiają przetransportowane urządzenia w inne miejsce. Aktualnie prawie wszystkie urządzenia posiadają rolki transportowe zarówno te domowe jak i profesjonalne.
Gwarancja Domowa (Home) - Stosowana przy produktach, których przeznaczenie dopuszcza użytkowanie ich w warunkach domowych (w sposób normalny – okazyjnie lub regularnie)
Z naszego bloga
Jakie efekty uzyskasz trenując na wioślarzu?
Trening cardio w domu - jak zacząć?
Trening cardio to inaczej trening wytrzymałościowy. Głównym celem jest wzmocnienie i poprawa wydolności pracy serca. Z tego też powodu uważamy, że ten rodzaj ćwiczeń powinien być regularnie wykonywany przez wszystkich, bez wyjątku. Jak zacząć?