- Wymiary bieżni: 202 x 91 x 152 cm, pas bieżni o wymiarach 51 x 152 cm, silnik o mocy 3.5 CHP, maksymalna waga użytkownika: 135 kg.
Bieżnia elektryczna T 8.5 S NordicTrack
Bieżnia elektryczna T 8.5 S NordicTrack jest wysoce zaawansowaną technologicznie bieżnią, charakteryzująca się bardzo dużą wytrzymałością. Poza tym wyróżnia się nowoczesnym designem, doskonałymi parametrami oraz funkcjami, które spełniają oczekiwania nawet najbardziej wymagających użytkowników. Szeroki pas biegowy pozwala na wygodny bieg. Duży, 10", kolorowy ekran umożliwia wygodne korzystanie, wygodny wybór programu treningowego. Ćwiczący z pewnością doceni zaawansowany system amortyzacji FlexCushioning. Wraz z bieżnią otrzymują Państwo miesięczne członkostwo iFit Family dla 5 osób. W ten sposób, otrzymują Państwo dostęp do 2000 programów treningowych.
Dane techniczne:
- bieżnia o wymiarach: 202 x 91 x 152 cm
- złożona bieżnia o wymiarach: 106 x 91 x 181 cm
- silnik o mocy 3.5 CHP
- 10" kolorowy, dotykowy komputer umożliwiający kontrolę regulacji kąta nachylenia
- komputer wyświetla funkcje: czas, prędkość, dystans, kalorie, nachylenie, tętno
- prędkość: do 22 km/h (1Touch Speed Control)
- maksymalna waga użytkownika: 135 kg
- 1,9" rolki
- klawisze szybkiego dostępu ułatwiające kontrolę prędkości i nachylenia
- pomiar pulsu poprzez sensory dotykowe znajdujące się na uchwytach Dual CardioGrip lub przez pas telemetryczny (do dokupienia osobno)
- nierozciągliwy pas bieżni o wymiarach 51 x 152 cm
- składanie bieżni mechanizmem SpaceSaver, systemem EasyLift Assist
- amortyzacja z technologią Flex Cushioning
- nachylenie do 12 % (1Touch Incline Control)
- 60 programów treningowych bez aktywnego członkostwa w iFit (konieczny jest dostęp do Internetu i połączenie z platformą iFIt)
- dodatki: klucz bezpieczeństwa, 2 głośniki. port audio typu Jack 3,5 mm, łącze Bluetooth, wentylator AutoBreeze
- waga bieżni: 97 kg
- bieżnia do użytku domowego
Członkostwo na platformie iFit daje dostęp do ponad 2000 programów treningowych w najwyższej jakości HD. Takie funkcje jak prędkość lub nachylenie ustawiana jest w zależności od wybranego treningu. Każdy program prowadzony jest przez trenera personalnego.
Wersja podstawowa członkostwa zawiera:
- trening z trenerami - treningi podzielone są ze względu na daną aktywność: bieganie, chodzenie, wspinaczka, jazda na rowerze, ćwiczenia eliptyczne lub ćwiczenia ogólnorozwojowe. Podczas treningu, przez cały czas towarzyszy nam trener. Dopinguje nas, opowiada historię danego terenu i regionu, podpowiada jak ćwiczyć, jakiej techniki użyć w danym momencie. Pokazuje nam także piękno mijanej natury - wodospady, jeziora czy też przechodzące przez ulice kaczki. Prędkość i nachylenie bieżni ustawiane jest w zależności od wybranego treningu. Użytkownik też sam może zmienić te wartości, pod swoje potrzeby i możliwości.
- interwały - są to cykle treningów interwałowych mających na celu zwiększenie wydolności oddechowej. Ćwiczący na początku przebiega bardzo szybko pewien odcinek, następnie zwalnia. Takie cykle powtarzane są kilka razy. Całość trwa ok. 20-35 minut.
- spalanie kalorii - w trakcie jednego treningu możliwe jest spalenie ok. 400 kalorii. Jeden trening trwa ok. 20-35 minut. Zadaniem tego typu treningów jest stopniowe zwiększanie prędkości i wysokości po to, aby spalić jak najwięcej kalorii. Trening odbywają się przy maksymalnym nachyleniu.
- prędkość - podczas tego typu treningów, nachylenie pozostaje bez zmian lub lekko się podnosi. W trakcie treningu, prędkość się zwiększa, po to aby ćwiczący osiągał lepsze rezultaty i wyższą prędkość podczas biegania. Trening trwa od 20 do 35 minut.
- zmiana nachylenie - są to treningi opierające się na podbiegach trwających od 20 do 35 minut. Wykorzystywane jest nachylenie bieżni. Cechą charakterystyczną jest duża zmienność i częstotliwość zmian wysokości. Tego typu trening wpływa na łatwe bieganie na różnym terenie oraz zwiększa pułap tlenowy.
- trening na mapie - ćwiczący ma możliwość wyboru danej trasy z mapy z aplikacji Google Maps. Ta określa odległość i zmienność wysokości. W płatnej wersji możemy wybrać swoją ulubioną trasę w miejsca, które już znamy. Dzięki treningowi na mapie mamy możliwość obserwacji siebie, tego gdzie w danej chwili jesteśmy na mapie, poprzez widok satelitarny lub na zdjęciach Google Street View. Takie trening trwają od 15 do 45 minut.
Łącznie jest to 60 programów treningowych. Istotne jest, aby osoba ćwicząca na bieżni miała dostęp do Internetu. Tylko dzięki temu, możliwe jest korzystanie z wyżej wymienionych programów treningowych. Bez Internetu możliwe jest korzystanie z 10 programów manualnych.
Wersja z aktywnym członkostwem posiada ogromną ilość treningów z możliwością wyboru kategorii. Każdy z nich prowadzony jest przez trenera. On pokazuje jak biegać i jaka technika może okazać się przydatna przy danym ćwiczeniu. Ta wersja zawiera:
- trening w terenie - pakiet zawiera ponad 1600 treningów podzielonych ze względu na rodzaj aktywności. Dodatkowo ćwiczący może wybrać: serie treningów (długie odcinki podzielone na krótkie filmu), ćwiczenie prędkości, utrata wagi interwały lub wytrzymałość.
- Livecast Studio - są to zajęcia grupowe, w których użytkownik ćwiczy u siebie w domu, bez wychodzenia do klubu fitness. Trener prowadzi zajęcia z innymi ćwiczącymi, wykonując ćwiczenia na różnych sprzętach.
- trening siłowy- możliwe jest, aby przy pomocy trenera, wykonać trening siłowy na dolne, górne partie ciała, brzuch i całe ciało.
- regeneracja - są to treningi, mające na celu wspieranie procesu regeneracji organizmu. Do wyboru jest joga, ćwiczenia rozciągające i poprawiające mobilność ciała, spacer lub bieg regenerujący.
- international - treningi prowadzone są w języku chiński, włoskim, hiszpańskim i francuskim.
- trening na mapie - biegnąc, użytkownik może wybrać konkretną trasę. Dodatkowo może obserwować swój bieg na mapie, widoku satelitarnym lub poprzez zdjęcia Google Street View.
Możemy wyróżnić 3 sposoby użytkowania:
- Użytkowanie domowe: używanie sprzętu prywatnie (niekomercyjnie) z przestrzeganiem limitu długości treningu podanego przez producenta.
- Użytkowanie pół-komercyjne: użytkowanie sprzętu w domach lub mniejszych klubach czy siłowniach, a także w; szkołach, gabinetach rehabilitacji, hotelach, ośrodkach wypoczynkowych, Spa z przestrzeganiem limitu długości treningu podanego przez producenta.
- Użytkowanie komercyjne: używanie sprzętu w komercyjnych klubach fitness i siłowniach, klubach sportowych, szkołach i uczelniach, jednostkach i szkołach Policji oraz Wojska z przestrzeganiem limitu długości treningu podanego przez producenta.
Parametr ten przedstawia wymiary rozłożonego i gotowego urządzenia do użytku.
Waga samego sprzętu bez opakowania.
Silnik elektryczny to urządzenie, które zamienia energię elektryczną w energię mechaniczną. Silniki w tego typu urządzeniach mogą być napędzane prądem:
- stałym (DC) - najczęściej w bieżniach domowych
- zmiennym (AC) - najczęściej w bieżniach profesjonalnych
Moc silnika wyraża się w koniach mechanicznych (KM). Większa moc silnika przekłada się na jego dłuższą żywotność oraz prędkość maksymalną. Na rynku występują bieżnie z mocą znamionową:
- do 2 KM i ich prędkość maksymalna dochodzi do 16 km/h
- powyżej 2 KM i ich prędkość maksymalna dochodzi do 20 km/h
Wyróżniamy 2 wartości charakteryzujące moc silnika:
- moc znamionowa - ciągła, stała, trwała
- moc maksymalna - osiągana chwilowo
Moc znamionowa jest zawsze mniejsza ale to ona jest ważniejsza i to nią trzeba się kierować przy wyborze sprzętu.
Prędkość bieżni zależy od mocy zastosowanego w niej silnika, który napędza pas biegowy. Prędkość zmieniana może być przez:
- użytkownika
- wybrany program treningowy
Najczęściej dla bieżni domowych prędkość maksymalna wynosi 16 km/h a dla profesjonalnych to nawet ponad 20 km/h. Szacunkowe prędkości osiągane przez człowieka to:
- chód - 5 km/h
- trucht - 10 km/h
- bieg – 15 km/h
Regulacja kąta nachylenia pozwala nam na symulację biegu pod górę. Rodzaj nachylenia zależy od typu bieżni i może to być działanie:
- fizyczne
- elektroniczne
Zmiana kąta nachylenia następuje poprzez działanie:
- użytkownika
- wybrany program treningowy
Zakres nachylenia zazwyczaj oscyluje od 1 do 15%, a w bieżniach profesjonalnych nawet do 20%
Od poziomu amortyzacji zależy ochrona stawów, kręgosłupa i stóp. Poziom amortyzacji podawany jest w elastomerach i w zależności od bieżni wynosi od 4 do 10. Im więcej elastomerów tym większa amortyzacja, co za tym idzie większa ochrona stawów. Niektórzy producenci wyposażają bieżnie w specjalny pas ortopedyczny, który dodatkowo chroni stopy przed przeciążeniami.
Jest to system magnesu i linki łączący użytkownika z konsolą (potocznie nazywany kluczem). Służy do natychmiastowego wyłączenia bieżni w przypadku upadku ćwiczącego. W przypadku upadku następuje rozłączenie i automatyczne zatrzymanie się bieżni.
Wymiary pasa biegowego mają duże znaczenie dla bezpieczeństwa i komfortu użytkowania. Pas o długości 120 cm będzie wystarczający dla osoby o przeciętnym wzroście. Im użytkownik jest wyższy tym odpowiednio powinien być dłuższy pas biegowy. Niektórzy producenci wyposażają bieżnie w specjalny pas ortopedyczny, który dodatkowo chroni stopy przed przeciążeniami.
Maksymalne obciążenie dla prawidłowo i bezpiecznie działającego urządzenia.
Gwarancja Domowa (Home) - Stosowana przy produktach, których przeznaczenie dopuszcza użytkowanie ich w warunkach domowych (w sposób normalny – okazyjnie lub regularnie)
Z naszego bloga
Trening cardio na bieżni
Jaki sprzęt przyda się do domowej siłowni?
Trening cardio w domu - jak zacząć?
Trening cardio to inaczej trening wytrzymałościowy. Głównym celem jest wzmocnienie i poprawa wydolności pracy serca. Z tego też powodu uważamy, że ten rodzaj ćwiczeń powinien być regularnie wykonywany przez wszystkich, bez wyjątku. Jak zacząć?
Trening HIIT - co to jest?
Nie od dziś wiadomo, że każda aktywność fizyczna przynosi wiele korzyści. Popularne jest chodzenie na siłownię czy do klubów fitness. W tych ostatnich mamy do wyboru wiele zajęć grupowych lub indywidualnych. Jednym z nich są treningi HIIT — co to takiego, jak zacząć i jakie ćwiczenia wykonywać?
Bieg w parku czy na bieżni?
Osoby, które zaczynają bieganie, często zastanawiają się nad wyborem odpowiedniego miejsca na trening. Wiele z nich do końca nie wie, czy lepsze jest bieganie na świeżym powietrzu, czy na bieżni w domowym zaciszu. Każda z tych opcji ma swoje wady i zalety.